1)

Rodinnou soukromou školku Domeček jsme si vybrali proto, že se syn nedostal do státní mateřské školy a tato školka byla nedaleko Prahy (s dobrou dostupností), v příjemném prostředí a také cenově nejpřijatelnější školkou v okolí.

Školka domeček je velice příjemné místo s rodinnou atmosférou, přátelským – maminkovským přístupem, kam syn chodil s úsměvem na rtech. Ke školce patří krásná rozlehlá zahrada, kde si děti každý den užívají zábavy na čerstvém vzduchu a mimo zábavy na zahradě děti každý den chodí na procházky po okolí.

Paní učitelky včetně paní ředitelky jsou velice milé, přátelské, chápavé a k dětem mají individuální přístup. Každé dítě je pro ně osobnost. Na všech je vidět, že to dělají s láskou a ne proto, že je to jejich práce.

Ve školce se pořádá spousta akcí i pro rodiče, tudíž zde mají rodiče možnost vidět vše co se děti ve školce naučili a kolik práce a úsilí to paní učitelky stálo. Děti několikrát do roka jezdí na výlety, školka pořádá i akce, kde děti ve školce spí a mají připravenou zábavu. Samozřejmostí je i školka v přírodě.

Školka má prodlouženou pracovní dobu až do 17.30 a je otevřena po celé letní prázdniny, což většina rodičů ocení, hlavně pokud nemají hlídací babičky a dědečky.

Lenko, Lucko i Ivo velice Vám děkujeme za péči o našeho syna a přejeme samé spokojené rodiče jako jsme jimi byli my. Rodinnou školku domeček mohu doporučit všem rodičům a všem dětem, které mají raději menší kolektiv dětí s rodinnou atmosférou.

Spokojení rodiče Kubíka v Líbeznici 6.9.2013

 

2)

Školku Domeček můžu vřele doporučit. Původně pro nás byla jako nouzové řešení, když se nám čerstvě tříletý syn Ondra nedostal do stástní školky. Začátky nebyly vůbec jednoduché, ale díky paní ředitelce Zahradníkové to Ondra zvládl a  zhruba po měsíci už ani nechtěl odpoledne domů ze školky. Neustále nosil domů spoustu krásných a hlavně kreativních výrobků a bylo vidět, že se do školky těší. Vyhovující byla i provozní doba, kdy jsme se nemuseli stresovat, abychom ho stihli po práci včas vyzvednout. Děti pobývaly hodně venku, chodily na delší procházky, takže když jsme pak jeli na celodenní výlet, Ondra neměl problém ujít i několik kilometrů bez sebemenšího zakňourání. Musím říci, že každý týden byl na něm vidět velký pokrok ve vývoji jeho dovedností. V Domečku s nimi paní učitelky opravdu zpívaly, cvičily a tvořily, prostě se dětem plně věnovaly. Nemůžu pominout také školku v přírodě, na kterou Ondra dlouho vzpomínal.

Za to všechno patří školce Domečku v čele s paní ředitelkou Lenkou Zahradníkovou naše velké díky a stále vzpomínáme J

Marcela Pelikánová

 

3)

Fandím práci Lenky Zahradníkové, která rozjela krásnou soukromou školičku v Měšicích u Prahy a svou prací supluje aktivity, které spadají do kompetencí našich obcí, zřizovatelů MŠ. Získala pro svou práci profesionální tým, vybudovala moc pěkné a čisté prostředí pro školkové děti. Naše děti byly ve školce velmi spokojené, nadšené ze všech doplňkových aktivit a mimoškolkových výletů, školek v krásné horské přírodě Čech a Moravy. Kdyby takto fungovaly běžně naše české školičky, to by byla paráda! Přeji školce co nejméně kontrol hygieny a jiných administrativních obligací, které by se měly zaměřit na jiný, státní terén.

Andrea Hoffman Nečasová

 

4)

Dobrý den, se školkou Domeček jsme byli velmi spokojení. Líbilo se nám prostředí i rodinný přístup.Tým paní Zahradníkové doprovázel našeho Adámka během jeho první velké životní změny a sice při nástupu do školky. Myslím si, že nástup do školky je pro 3-leté dětičky obrovská změna a není to lehké pro děti ani pro rodiče. Proto děkuji za skvělou práci paní učitelek ve školce, kterým se povedlo, že Adámek dnes do školky chodí rád. Určitě to neni vždy zcela jednoduchý úkol. Přejeme školce Domeček do budoucna vše nejlepší :)

Andrea Kellnerová

 

5)

Dobrý den Lenko,

ráda bych Vám poděkovala za péči, ochotu a přístup, který Vaše školka poskytuje dětem.

Do školky chodí oba moji synové, z nichž ten starší letos odešel do školy a mladší ještě rok jako předškolák zůstává. Dohromady tedy školku budeme navštěvovat čtyři roky, což samo o sobě vypovídá o spokojenosti.

Ráda bych Vám a paní učitelce Ivě a Lucce poděkovala za velmi laskavý přístup k dětem a zejména obrovskou vstřícnost ke mně jako rodiči. Troufám si říct, že bez Vaší pomoci bych nemohla pracovat s dvěma dětmi na plný úvazek.

Také bych chtěla zdůraznit, že oba kluci do školky chodí resp. starší chodil, velmi rádi. Při zápise do školy starší Jakub neměl absolutně žádný problém s požadovanými úkoly, jelikož předškolní příprava ho velmi dobře připravila k zápisu.

Všem rodičům bych školku doporučila, pokud preferují menší, individuální a rodinnou atmosféru. V létě si děti hrají na velké zahradě, kde také pěstují zeleninu a chovají malé králíčky. Samozřejmostí je houpačka, klouzačka, domeček s hračkami, bazén. V zimě děti chodí bobovat a staví na zahradě sněhuláka. Během roku školka organizuje školku v přírodě, tematické jednodenní spaní dětí ve školce spojené vždy s diskotékou, besídky pro rodiče a spoustu dalších akcí. Děti, které opouštěli školku do školy dostali na závěr malé dárečky a nádhernou foto knihu s fotkami dětí za celou dobu školkové docházky – několikrát už jsme s klukama nad ní seděli a vzpomínali si na situace při kterých fotka vznikla.

Přeji školce další spokojené děti a rodiče

Jitka Žatecká

06.09.2013

 

6)

Napsat referenci na Školku Domeček v Měšicích je pro nás stejné, jako psát referenci na svého nejlepšího kamaráda. Od prvního dne ve školce se my rodiče i naše ratolest cítíme být její součástí.

Ve školce panuje milá domácí atmosféra, ve které se dítka ráda didakticky, motoricky, sociálně,… a jinak nenásilnou formou zdokonalují v kombinaci s pohybem a vyřádění se na čerstvém vzduchu v zahradě a okolí školky, která je šťastně umístěna v malebně klidové části Měšic. Školka také pořádá různé tematické aktivity mimo klasickou otevírací dobu a školky v přírodě, kterých se náš prcek rád a často účastní. Všechny tety učitelky (Lenka - ředitelka, Lucka – odd. malých žirafek a Iva – odd. větších lvíčků) mají velmi hezký vztah k dětem a děti k nim. Každá z nich do své práce přináší něco navíc a vcelku se báječně doplňují a vytváří lidsky milý kompaktní celek, o který se můžeme my i naše ratolesti opřít. Každé ráno zanecháváme našeho potomka v této školce s klidem a dobrým pocitem, že jsme pro něj udělali to nejlepší a že ho čeká další skvělý, nepromarněný den, jako kdykoli předtím. Nakonec mi nezbývá než všem ze školky poděkovat za přístup, obětavost,… zkrátka, že jsou takoví, jací jsou.

Amálčiny rodiče

 

7)

Milá paní ředitelko Lenko a paní učitelky Lucko a Ivo,
i já se tímto připojuji ke spokojeným maminkám, které mají zkušenost s Vaší školkou Domeček.
Na výborné doporučení své sousedky jsme přihlásili syna Davida do školky Domeček už vloni. Nejdříve jsme se tam byli jenom podívat, ale už první dojem na nás dýchnul rodinnou a pohodovou atmosférou a ta nás provázela celý rok. Velmi jsme jako rodiče ocenili individuální přístup ke každému dítěti a kolikrát jsme nechápali, kde pořád berete ty nové a nové nápady pro tvoření, učení nebo odvahu vzít i menší děti na týden na školku v přírodě do hor, ale teď už víme, že je to prostě tím, že svou práci neberete jako práci, ale zkrátka máte Domeček a děti v něm jako druhou rodinu a to mluví za vše :-) Patří Vám za to velké díky.
Lenko, Lucko a Ivo, moc Vám děkuji za Váš ochotný přístup, za péči a lásku a trpělivost, kterou jste mému Davidovi a všem dětem po celou dobu věnovaly. Chodil k Vám do školky rád a s úsměvem a to bylo pro mě to nejdůležitější. Ikdyž už je nyní  ve státní školce, rádi na Vás vzpomínáme a těšíme se, že Vás navštívíme nebo potkáme, jako třeba včera paní učitelku Ivu a zase na nás dýchne ta rodinná atmosféra a jistě se o prázdninách rádi k vám vrátíme..  Z celého srdce Vám i školce Domeček přeju hodně nových radostí, dětí a spokojených rodičů.

Kamila Velebová s manželem a synem Davídkem.

 

8)

Dobrý den,Lenko,Ivo a Lucko.

Na začátku bychom Vám chtěli poděkovat za všechno co jste udělali pro našeho syna.

V roce 2010 jsme přišli do České republiky náš syn tehdy měl tři roky.

Protože jsme cizinci do statní školky jsme se nedostali,což vůbec nelitujeme.

Na začátku jsme to měli hodně špatné,protože Eman nemluvil česky.

Ale po pár měsících už mluvil úplně perfektně a za vše můžeme poděkovat učitelkám a paní ředitelce. Učitelky Iva a Lucka a paní ředitelka Lenka jsou velice milé a přátelské.

Nejvíc se nám líbilo to že k dětem mají individuální přistup.Věnují se každému podle jejich potřeb,a pro nás  to bylo moc důležité,aby se Eman tam cítil dobře.

Ještě se nám líbilo to že se ve školce pořádá spousta akcí jako besídky pro rodiče a vánoční besídky kde můžeme vidět co se všechno děti naučily. Často jezdí na výlety a každý rok na školku v přírodě. Ve školce mají krásnou zahradu,spoustu hraček a když je teplo tak mají i bazén. Prostě školka Domeček je úžasná a doporučuji jí všem rodičům a dětem. Tento rok jsme se rozloučili se školkou Emánek jde do školy. Ale protože školka Domeček pracuje i o prázdninách tak se tam určitě vrátíme. 

Ještě jednou moc děkujeme za všechno a přejeme Vám hodně štěstí do budoucna.

Spokojení rodiče Emánka 09.09.2013. 

 

9)

"Ve skolce jsme nalezli azyl, kdyz Matysek nebyl prijat do statni skolky a v Domecku prozil 2 krasne roky. Situace byla komplikovanejsi jeho problemy s komunikaci (z duvodu vyvojove dysfazie). Ve skolce si s tim od pocatku poradili vyborne, Matysek do kolektivu zapadl, odpadly i jeho "problemy" s jidlem. Zapojil se i do keramickeho krouzku, dochazel na lekce jizdy na ponikovi. Skolku muzeme jen doporucit.

Lenka Beranova"

 

10)

Školku Domeček mohu jen chválit, chválit, chválit… a doporučuji ji, kudy chodím.

Školku postupně navštěvovaly obě naše děti, nejprve dcera, které jsme chtěli umožnit kontakt s vrstevníky a kolektivem, když jsem byla na rodičovské dovolené s mladším dítětem, a pak syn, což mi umožnilo vrátit se do práce dříve než v jeho 3 letech.

Školku Domeček známe od jejích úplných začátků a bylo příjemné sledovat, jak se vše postupně rozjíždělo, školka se rozrůstala, postupně se ustálilo skvělé složení učitelek, přibývalo dalších aktivit. I když jsem měla dojem, že není už co zlepšovat, vždycky přišlo něco dalšího. Skvělé byly školky v přírodě (obdivuji elán a odvahu učitelek a vedení školky odjet na týden s tak maličkými dětmi a tak daleko!), výlety, noci ve školce, keramika, poníci, besídky pro rodiče.

Prostory školky jsou hezké a čisté, s dostatkem hraček. Děti po obědě spí v postýlkách, nikoli jen na matracích na zemi. Zahrada je velká, s 2 pískovišti, spoustou hraček, ovocnými stromy i zeleninou, krmítkem pro ptáčky, v létě s bazénkem. Dokonce tam chovají malé králíčky.

V čem školka Domeček nejvíce převyšuje jiné školky, se kterými máme zkušenost, je osobní a individuální vztah ke každému dítěti. Je úplně cítit, jak tam mají každé dítě rády a znají ho. Líbí se mi také respekt k osobnosti každého dítěte a to, že se učitelky nesnažily povahu dítěte zlomit a přetvořit k obrazu svému. Přesto dokázaly děti mnoho naučit.

Také pokrok dětí v dovednostech a sebeobsluze je úžasný. Náš syn je dost svérázný a paličatý. Nastupoval do školky ve 2,5 letech jako dítě, které se chce od dospělých nechat oblékat a svlékat, obouvat, krmit, které se občas počůrá a pokadí do kalhot, které nechce jíst ovoce a zeleninu a s nikým moc nemluví. Během jediného školního roku nastal ve všem takový pokrok, že se mi tomu ani nechtělo věřit. V červnu opouštěl školku jako naprosto samostatné a šikovné dítě.

Komunikace s rodiči je velmi dobrá – e-maily, SMS, nástěnky, ale zejména možnost si kdykoli ráno nebo při vyzvedávání dítěte s učitelkami promluvit. Oceňuji také to, jak nám školka vždycky vyšla vstříc s docházkou: Naše děti nechodily do školky denně a když bylo potřeba někdy „přehodit“ docházku na jiné dny, tak pokud to aktuálně kapacita školky umožňovala, nebyl s tím nikdy problém.

Velmi dobré pro kondici i imunitu dětí jsou dlouhé a časté pobyty venku za téměř každého počasí.

Také cenově vychází školka v porovnání s jinými soukromými školkami v blízkosti Prahy výhodně.

Se školkou Domeček jsme postupně strávili 3 roky a nikdy nebudeme litovat peněz utracených za školné ani za dojíždění přes 10 km. Loučení bylo velmi těžké a dojemné.

 

Lenka Houdková

 

11)

Do školky Domeček přešla má dcera po několika předchozích zkušenostech s jinými školkami. Vlastně si ji sama vybrala při návštěvním dnu. A neudělala chybu J.

Musím vyzdvihnout lokalitu - pěkný dům s velkou zelenou zahradou. Chválím časté vycházky po hezkém okolí a kontakt s přírodou. Pestrý program pro děti, s výlety, týdenními „školkami v přírodě“ a s možností občasných dobrodružných noclehů ve školce. To vše se dceři moc líbilo.

Další obrovskou výhodou je takřka rodinné prostředí. A to jak pro děti, tak pro rodiče. Paní učitelky/vychovatelky i paní ředitelka jsou vlídné a mají lidský přístup. Co ještě? Vynikající kroužek keramiky; to co tam dcera vyráběla by mohlo okamžitě do galerie.  A jezdecký kroužek. A spousta hudby a výtvarných činností... Jsem hrozně rád, že má dcera začala poznávat svět právě zde. Teď už chodí do školy a všichni s ní prožíváme spoustu nových věcí, ale po téhle školce se nám bude stýskat.

               A na závěr musím dodat, že po předchozích zkušenostech hodnotím poměr cena/výkon také velmi pozitivně.

David Maňhal

otec Terezky